Zarzuty za włamanie i kradzież 70 butelek alkoholu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za włamanie i kradzież 70 butelek alkoholu

Data publikacji 19.07.2017

Za włamanie do pomieszczenia gospodarczego przy ulicy Jasnodworskiej i kradzież 70 butelek alkoholu odpowie Zbigniew P. 62-latek został zatrzymany przez żoliborskich kryminalnych i już usłyszał zarzuty. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery zainstalowane w budynku. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

Państwo młodzi z pewnością na długo zapamiętają swój ślub i wesele, a szczególnie fakt, iż kilka dni po tak ważnej uroczystości musieli przyjść na Policję, aby zgłosić kradzież alkoholu, który został im po przyjęciu weselnym. Pokrzywdzeni  w bloku przy ulicy Jasnodworskiej, w pomieszczeniu gospodarczym składowali 70 butelek alkoholu. Kilka dni po weselu nieznany sprawca włamał się do pomieszczenia i wyniósł alkohol o wartości ponad 1600 złotych. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu zainstalowane w budynku. Nagranie trafiło do żoliborskich kryminalnych.

Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, kim jest mężczyzna, który w środku nocy wynosi duże torby z piwnicy. Zbigniew P. został zatrzymany. Wczoraj żoliborscy dochodzeniowcy przedstawili 62-latkowi zarzuty za kradzież z włamaniem. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ek/aw