Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W skutecznej kradzieży 3 rowerów przeszkodzili im patrolowcy

Data publikacji 21.07.2017

Najpierw czujni patrolowcy zatrzymali 21-letniego Łukasza W., który okazał się jednym z podejrzanych o usiłowanie kradzieży 3 rowerów oraz zabezpieczyli jednoślady. 32-letni Piotr Ż. wpadł w ręce funkcjonariuszy wydziału mienia dzień później. Jak wskazują ustalenia, obaj mężczyźni pod osłoną nocy usiłowali ukraść rowery, które były własnością sąsiada. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Patrolowcy przed 3.00 w nocy kontrolowali grochowskie podwórka. Na jednym z nich zauważyli, jak dwie osoby ubrane na czarno po cichu przemykają pomiędzy garażami i oświetlają sobie drogę latarkami. Na widok policjantów mężczyźni w popłochu uciekli. Jeden z nich na masce auta pozostawił telefon.

Funkcjonariusze podjęli czynności. Kiedy zabezpieczali porzucone przez mężczyzn jednoślady, nagle pojawił się jeden z mężczyzn. Udawał bardzo zaspanego i stwierdził, że chyba tutaj gdzieś musi być jego telefon. Mundurowi szybko zorientowali się, że jest to jeden z widzianych chwilę wcześniej mężczyzn i że to on wraz z kolegą najprawdopodobniej próbował ukraść z otwartego wraku samochodu rowery. 21-latek trafił do policyjnej celi. Zabezpieczone jednoślady, jak się okazało, należały do sąsiada zatrzymanego.

Sprawa trafił do wydziału mienia. Tam policjanci pionu operacyjnego od razu podjęli sprawdzenia i bardzo szybko dotarli do drugiego współsprawcy. 32-letni Piotr Ż. też został zatrzymany. Zgromadzone dowody pozwoliły na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów usiłowania kradzieży 3 rowerów. Piotr Ż. dopuścił się tego czynu działając w warunkach recydywy.

jw/aw