Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Błyskawicza akcja policjantów - zatrzymany sprawca, odzyskany samochód

Data publikacji 01.08.2017

Cała akcja trwała niespełna kilkanaście minut. Policjanci z Bemowa i Bielan po pościgu zatrzymali znanego złodzieja samochodów oraz odzyskali skradzioną mazdę. 34- letni Sylwester B. był już kilka razy zatrzymywany na terenie Warszawy za kradzieże aut. Wobec niego były także już kilkakrotne stosowane środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania oraz dozoru Policji.

Kilkanaście minut po 14 przy ulicy Bolkowskiej przypadkowy świadek powiadomił policję o kradzieży wartej prawie 70 tysięcy złotych mazdy. Dyżurny natychmiast rozdysponował będące w służbie załogi policji. Podał także drogą radiową komunikat o rozpoczęciu pościgu za sprawcą kradzieży auta. Do akcji włączył także pracowników miejskiego monitoringu.

Dzięki właściwej postawie obywatelskiej oraz sprawnie przeprowadzonej akcji pościgowej po kilkunastu minutach sprawca kradzieży mazdy był już w rękach policji. Zrezygnował z dalszej ucieczki, ponieważ policjanci skutecznie odcięli mu wszystkie drogi. Najpierw zablokowali go na skrzyżowaniu ulic gen. Stanisława Maczka z Powstańców Śląskich. Mężczyzna porzucił wtedy skradzione auto na pasie zieleni oddzielającego torowisko od ulicy i pobiegł w stronę pobliskich ogródków działkowych. Tam mundurowi z Bemowa oraz kryminalni z Bielan otoczyli go, kończąc tym samym akcję pościgową.

Mężczyzna nie powiedział policjantom, jak się nazywa. Nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Ci ustalili jego tożsamość dopiero w komendzie przy ulicy Żytniej. Okazał się nim 34-letni Sylwester B., który był już kilka razy zatrzymywany na terenie Warszawy za kradzieże aut.

Dzisiaj 34-latek usłyszy zarzut włamania i kradzieży mazdy. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.  

mbr

  • Odzyskany przez policjantów samochód
  • Czynności policjantów na miejscu zdarzenia
  • Odzyskany przez policjantów samochód
  • Odzyskany przez policjantów samochód