Napadł z nożem na ekspedientkę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł z nożem na ekspedientkę

Kryminalni z Bielan po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę, który w sklepie przy ulicy Arkuszowej napadł z nożem na ekspedientkę i zażądał wydania utargu. Jarosław K. po zatrzymaniu usłyszał zarzuty. Sąd zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt. Mężczyźnie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 23.00 do sklepu przy ulicy Arkuszowej wszedł mężczyzna, który kilka minut wcześniej obserwował ekspedientkę. Mężczyzna najpierw zrobił drobne zakupy, a następnie wskoczył na ladę i przykładając kobiecie nóż do szyi, zażądał wydania utargu. Kobieta obawiając się o swoje życie oddała mężczyźnie 2 500 złotych. Oprócz pieniędzy sprawca zabrał jeszcze papierosy i uciekł.

Pokrzywdzona powiadomiła o zdarzeniu bielańską policję i od razu przekazała im nagranie z monitoringu.  Funkcjonariusze na miejscu byli błyskawicznie i zaczęli szukać sprawcy. Całonocne, wielogodzinne poszukiwania przyniosły oczekiwane efekty. Następnego dnia rano, kryminalni zauważyli na przystanku autobusowym mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Na widok policjantów mężczyzna zaczął uciekać. Po krótkim pościgu Jarosław K. został zatrzymany.

40-latek trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Jarosławowi K. zarzutu za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Teraz 40-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ek/eszs

  • Zatrzymany mężczyzna