Pijany kierowca wiózł dwoje dzieci - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Pijany kierowca wiózł dwoje dzieci

11.08.2017    Praga Północ, Białołęka, Targówek

Nietrzeźwi kierowcy są największym problemem na polskich drogach. Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie zatrzymali nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. W ręce funkcjonariuszy Wydziału wywiadowczo- patrolowego wpadł pijany kierowca Volvo, który nie zastosował się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. W samochodzie wiózł dwoje dzieci. Artur S. usłyszał już zarzut i otrzymał mandat karny za popełnione wykroczenie. Może mu grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do wymienionego zdarzenia doszło około godziny 16.20, przy skrzyżowaniu ulic Łodygowej i Radzymińskiej. Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego patrolujący rejon dzielnicy zwrócili uwagę na kierowcę Volvo, który nie zastosował się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Natychmiast zatrzymali auto do kontroli. W pojeździe siedziało dwoje dzieci w wieku 9 i 13 lat. Okazało się, że nie było to jedyne przewinienie 40-letniego kierowcy. Policjanci niemal od razu wyczuli od Artura S. charakterystyczną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Teraz nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenie oraz jazdę w stanie nietrzeźwości i narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia swoich dzieci. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Na szczęście, w tym przypadku nic się nikomu nie stało. Jednak brak wyobraźni i jazda po alkoholu mogły być przyczyną tragedii.

ah/eszs