Areszt za znęcanie się nad żoną - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie się nad żoną

Policjanci z Bielan zatrzymali 80-letniego mężczyznę, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Mężczyzna będzie odpowiadał jako recydywista, już dwukrotnie miał stawiane zarzuty za znęcanie się. Sąd zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt.

Józef S. już dwukrotnie usłyszał zarzuty za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją żoną. Tym razem będzie odpowiadał jako recydywista. Pokrzywdzona dzięki pomocy dzielnicowego i pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej zdecydowała się złożyć zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Józef S. od maja 2015 roku będąc pod wpływem alkoholu znieważał swoją żonę, wyzywał, szarpał i rzucał w nią przedmiotami.

Funkcjonariusze, którzy przybyli pod wskazany adres, zatrzymali 80-latka. Józef S. trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna znowu usłyszał zarzuty za znęcanie się nad członkiem rodziny. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego areszt na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ek/eszs