Podsumowanie ostatniego wakacyjnego weekendu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie ostatniego wakacyjnego weekendu

Data publikacji 04.09.2017

Od piątku do poniedziałku na terenie garnizonu stołecznego doszło do 16 wypadków, w tym 17 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali również 41 nietrzeźwych kierujących. Natomiast w samej Warszawie doszło do 10 wypadków, w tym 10 zostało rannych i zatrzymano 9 pijanych kierowców.

Podczas ostatniego wakacyjnego weekendu na drogach wjazdowych do stolicy było więcej patroli drogówki. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KSP kontrolowali prędkość, stan trzeźwości kierowców, sprawdzali czy dzieci są prawidłowo przewożone w fotelikach. Wszystko po to, by osoby wracające z wypoczynku bezpiecznie wróciły z wakacji.

Na drogach powiatu warszawskiego w dniach od 31 sierpnia do 4 września 2017 r. doszło do 16 wypadków, w tym 10 w samej stolicy. Rannych zostało w powiecie warszawskim 17, a w Warszawie 10 osób. Policja zatrzymała także 41 nietrzeźwych kierujących, w tym 9 w Warszawie. Na terenie Warszawy odnotowanych zostało 180 kolizji. W całym powiecie warszawskim doszło do 16 wypadków, w wyniku czego zostało rannych 17 osób. Zatrzymano 41 nietrzeźwych.

Jak widać, tegoroczne powroty były bezpieczniejsze. Z pewnością część kierowców posłuchała policyjnych apeli o bezpieczną jazdę i rozsądek na drodze.