3 miesięczne areszty za kradzież rozbójniczą - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesięczne areszty za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 13.09.2017

Trzej zatrzymani przez śródmiejskich policjantów mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej, której dopuścili się 23-latku. Napastnicy przysiedli się do pokrzywdzonego pod pretekstem nawiązania znajomości. W pewnym momencie wyrwali mu z ręki telefon komórkowy, a kiedy właściciel chciał go odzyskać został przez nich uderzony. Kilka minut po zgłoszeniu Sebastian K., Kamil M. i Arkadiusz D. trafili do policyjnego aresztu. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec nich 3 miesięczne areszty.

Wywiadowcy ze Śródmieścia kilka minut po zgłoszeniu kradzieży rozbójniczej i zabraniu telefonu komórkowego na szkodę mieszkańca Warszawy zatrzymali dwóch 23-latków i jednego 24-latka. Podejrzani zaprzeczali zgodnie, że nie wiedzą nic na temat kradzieży telefonu. Kontrola podręcznego bagażu jednego z nich szybko odświeżyła ich pamięć. W plecaku Arkadiusza K. policjanci znaleźli telefon pochodzący z przestępstwa. Mężczyzna nie umiał wyjaśnić, skąd skradziony smartfon znalazł się w jego torbie. Mundurowi okazali podejrzanych mężczyzn pokrzywdzonemu, który rozpoznał całą trójkę.

Funkcjonariusze ustalili, że około 23:00 w jednym z parków w centrum Warszawy do pokrzywdzonego przysiedli się 23-letni Sebastian K. i Kamil M. oraz o rok starszy Arkadiusz D. Mężczyźni chcąc nawiązać pozorną znajomość zaczęli rozmawiać z pokrzywdzonym. Kiedy ten wyjął telefon z kieszeni, żeby odebrać wiadomość jeden z podejrzanych wyrwał mu go z ręki. Właściciel smartfona chciał go odzyskać i nalegał na zwrot swojej rzeczy, wówczas jeden z napastników kopnął go, a pozostali mężczyźni zaczęli go szarpać i grozić, że go zabiją.

Mężczyzna zawiadomił o wszystkim policjantów, którzy kilka minut później zatrzymali podejrzanych. Cała trójka, z kryminalną przeszłością, trafiła do policyjnych cel.

Podejrzani usłyszeli zarzuty dopuszczenia się kradzieży rozbójniczej. Wczoraj na wniosek policjantów i prokuratora zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara nawet do 10 lat więzienia. 

ea/rk

  • Policjant przesłuchuje zatrzymanego mężczyznę
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną