Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki publikacji namierzono podejrzanego o kradzież alkomatu

Data publikacji 13.09.2017

Policjanci z wydziału do spraw wykroczeń, nieletnich i patologii zakończyli sprawę kradzieży przenośnego alkomatu, który skradziono w jednym z marketów w Mińsku Mazowieckim pod koniec maja tego roku. Sprawę rozwiązano między innymi dzięki publikacjom w mediach. Pozyskane przez policjantów informacje, doprowadziły funkcjonariuszy do podejrzanego. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec powiatu ryckiego. Mężczyzna ten usłyszał już zarzut karny. Teraz grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet kara aresztu.

Pod koniec maja tego roku w Mińsku Mazowieckim w jednym ze sklepów w Mińsku Mazowieckim skradziono alkomat. Sklepowy monitoring zarejestrował wizerunek mężczyzny, który był widziany przy półkach, gdzie doszło do kradzieży. Wizerunek mężczyzny opublikowano na stronie internetowej Policji. Między innymi dzięki tej publikacji, policjanci zdobyli cenne informacje, które pozwoliły im namierzyć podejrzanego.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że był mógł to być 47-letni mieszkaniec powiatu ryckiego w województwie lubelskim, który miał już na koncie podobne przestępstwa.

47-latek usłyszał już zarzut karny popełnienia kradzieży. Mężczyzna ten przyznał się do zarzucanego mu czynu.

47-latek niebawem odpowie przed sądem. Grożą mu kary określone w kodeksie wkroczeń tj. kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet kara aresztu.

ea/dn