Dziś Europejski Dzień Bez ofiar Śmiertelnych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dziś Europejski Dzień Bez ofiar Śmiertelnych

Data publikacji 21.09.2017

Dziś funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji włączą się w drugą edycję projektu pod nazwą „EDWARD”, czyli Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych. Działania są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego „TISPOL”. Projekt został zorganizowany w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Policjanci wydziału ruchu drogowego KSP przeprowadzą na terenie garnizonu stołecznego działania związane z obchodami Europejskiego Tygodnia Mobilności. Tego dnia we wszystkich europejskich krajach zostanie przeprowadzona druga edycja akcji pod nazwą „EDWARD”, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych. Podczas 24-godzinnej służby funkcjonariusze ruchu drogowego państw członkowskich TISPOL oraz inne służby działające w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego będą dbały o to, aby śmiertelnych zdarzeń na drogach było jak najmniej

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku operacja „EDWARD” okazała się dużym sukcesem. Na drogach 30 państw, które wzięły udział w działaniach, zginęły w tym dniu 43 osoby, czyli o 39% mniej niż w analogicznym dniu roku 2015. W 2016 roku w 19 państwach w tym dniu nie odnotowano wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W Polsce natomiast 21 września 2016 r. zginęło aż 9 osób.  

      

Ładowanie odtwarzacza...