Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podejrzewani o kradzież z włamaniem, odzyskane łupy

Data publikacji 21.09.2017

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu na podstawie przeprowadzonych czynności operacyjnych wytypowali, a następnie zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież z włamaniem do mieszkania. Funkcjonariusze odzyskali również i zabezpieczyli część skradzionych rzeczy, między innymi pralkę. 43-letni Mariusz Z. i 40-letnia Aneta L. usłyszeli już zarzuty. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do komendy przy ulicy Grenadierów wpłynęło zawiadomienie o włamaniu do mieszkania i kradzieży sprzętu gospodarstwa domowego, między innymi pralki.

Funkcjonariusze z wydziału mienia zajęli się sprawą. Zbierali informacje, weryfikowali je, dokonywali sprawdzeń i ustaleń, prowadzili obserwacje. Na podstawie pozyskanej wiedzy dotarli do dwóch osób, które najprawdopodobniej dokonały tej kradzieży z włamaniem. 43-letni Mariusz Z. i 40-letnia Aneta L. zostali zatrzymani z samego rana.

Funkcjonariusze ustalili też, gdzie znajdują się skradzione rzeczy. Podejrzewani wywieźli je na posesję w okolicach Warszawy. Pralka i kilka innych przedmiotów zostały odzyskane i zabezpieczone przez policjantów. A para trafiła do policyjnego aresztu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 43-latkowi i 40-latce zarzutów dokonania wspólne i w porozumieniu kradzieży z włamaniem.

jw/mb