Kierowca z 3 promilami chciał wręczyć łapówkę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca z 3 promilami chciał wręczyć łapówkę

Data publikacji 10.10.2017

Kierowcę z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie zatrzymali po pościgu grodziscy policjanci. 45-latek próbował ukryć swoją winę, obiecując mundurowym pieniądze za wypuszczenie go. Przemysław Z. odpowie teraz przed sądem za obydwa przestępstwa. Obietnica wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych zagrożona jest karą nawet 10 lat więzienia.

Po 20.00 do grodziskiej komendy dotarła informacja o kierowcy, który może jechać po alkoholu. Policjanci natychmiast ruszyli we wskazane miejsce w gminie Baranów, gdzie zauważyli opisywanego volkswagena. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnały do zatrzymania, jednak ten przyspieszył i pojechał dalej. Policjanci ruszyli za nim w pościg, który zakończył się na jednej z posesji. Po wstępnej kontroli stanu trzeźwości mundurowi potwierdzili, że 45-latek kierował po alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany.

Podczas  przejazdu do komendy kierowca kilkukrotnie prosił policjantów o wypuszczenie go, a gdy to nie przyniosło skutku, obiecał zapłacić im za odstąpienie od dalszych czynności. Mężczyzna został poinformowany o popełnieniu kolejnego przestępstwa. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 3,3 promile alkoholu w jego organizmie. Przemysław Z. odpowie teraz przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za przestępstwo korupcyjne. Obietnica wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych zagrożona jest karą nawet 10 lat więzienia.

kz/mb