Odpowie za znieważenie grobów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znieważenie grobów

Data publikacji 12.10.2017

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy na gorącym uczynku zatrzymali 56-latkę, która znieważyła miejsca pochówku na miejscowym cmentarzu. W momencie zatrzymania kobieta była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało 2,8 promila alkoholu. Teraz podejrzana może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Do legionowskiego dyżurnego wpłynęła informacja, że na miejscowym cmentarzu dewastowane są pomniki.  Kilka minut później na miejscu pojawili się mundurowi.

Po sprawdzeniu alejek cmentarza policjanci zobaczyli kobietę, która znieważała miejsca pochówku- obsypując je ziemią, tłukąc znicze i niszcząc kwiaty.  

Policjanci od razu zatrzymali kobietę. Na cmentarzu przy udziale technika kryminalistyki przeprowadzone zostały oględziny zniszczonych grobów. 

56-latka została osadzona w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało u niej 2,8 promila alkoholu. Kiedy wytrzeźwiała śledczy z Legionowa przestawili kobiecie zarzut znieważenia miejsc pochówku. 56-latka może trafić do więzienia nawet na 8 lat. O winie i karze zdecyduje Sąd Rejonowy w Legionowie. 

ek