Bezpieczne dziecko w domu, w szkole, na ulicy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne dziecko w domu, w szkole, na ulicy

Data publikacji 13.10.2017

Wczoraj policjanci z KRP Warszawa III, funkcjonariusze ze Straży Miejskiej, strażacy oraz przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus zorganizowali spotkanie dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy. Tym razem Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 16 w Ursusie odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 382. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, w szkole oraz na ulicy.

Od 2009 roku w dzielnicy Ursus realizowany jest program edukacyjny pn. ,,Bezpieczne dziecko w domu, w szkole i na ulicy”. Skierowany jest on do dzieci w wieku 6 i 7 lat. Spotkania organizowane są w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 16 przy ulicy Rynkowej. 

Podczas spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak ważne są elementy  odblaskowe dla pieszego.

Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla dzieci poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko  chciało obejrzeć z bliska  tarczę sygnalizacyjną,  a także przymierzyć policyjną czapkę. Była to też doskonała okazja do prezentacji sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz indywidualnego wyposażenia każdego strażaka.

Były to bardzo udane spotkania. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wykonali pamiątkowe zdjęcie oraz otrzymali drobne upominki od przedstawiciela Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursus.

ss/aw