Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka i strażnik miejski uczyli zasad ruchu drogowego przedszkolaki z „Klubu Malucha”

Data publikacji 13.10.2017

Prawie setka dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Klub Malucha” wzięła udział w spotkaniu z policjantką i strażnikiem miejskim. Spotkanie dotyczyło przede wszystkim bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze, łącząc zabawę z prelekcją, pokazywali dzieciom, jak należy np. bezpiecznie przechodzić na drugą stronę jezdni. Przy okazji tego spotkania mundurowi apelowali do dzieci o obowiązkowe noszenie odblasków, szczególnie po zmroku. Podczas spotkania rozstrzygnięto też konkurs plastyczny pt. „Bezpieczna droga do przedszkola”.

Początek każdego roku szkolnego i przedszkolnego to dla policjantów zajmujących się działalnością edukacyjno-profilaktyczną bardzo pracowity czas, w którym odbywają się liczne spotkania z dziećmi oraz młodzieżą.

Szczególnie w pierwszych miesiącach edukacji policjanci przywiązują najwięcej uwagi do bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uzmysławiając najmłodszym, a także starszej młodzieży, do czego służą i jak ważne są odblaski oraz jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

W mińskiej komendzie takie spotkania realizują zarówno policjanci z zespołu do spraw nieletnich i patologii, jak również policjanci drogówki. Każda prośba o spotkanie jest zawsze rozpatrzona pozytywnie.

Mundurowi byli ostatnio zaproszeni do Niepublicznego Przedszkola „Klub Malucha” w Mińsku Mazowieckim na prelekcję o ruchu drogowym i udział w finałowym rozstrzygnięciu konkursu plastycznego dla przedszkolaków pt. „Bezpieczna droga do przedszkola”.

Spotkanie prowadziła sierżant sztabowy Dominika Witek wspólnie ze strażnikiem miejskim Robertem Szostakiem.

Funkcjonariusze podczas prelekcji wykorzystywali atrapy znaków drogowych i sygnalizatora, aby pokazać dzieciom, jak należy się poruszać po chodniku i po jezdni, aby być zawsze bezpiecznym.

W spotkaniu z policjantką i strażnikiem miejskim wzięła udział prawie setka dzieci.

dn/aw