Wpadł nietrzeźwy kierowca z dożywotnim zakazem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł nietrzeźwy kierowca z dożywotnim zakazem

Data publikacji 19.10.2017

Grodziscy policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena, który popełnił wykroczenie w ruchu drogowym. Szybko okazało się, że 35-latek jest nietrzeźwy i ma dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna był również poszukiwany do odbycia kary za wcześniejsze przestępstwa drogowe. Rafał O. usłyszał kolejne zarzuty i wkrótce trafi do zakładu karnego.

Przed 17.00 grodziscy policjanci, pełniący służbę na terenie miasta, zauważyli volkswagena, który skręcał bez kierunkowskazu. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec sprawcy wykroczenia w ruchu drogowym. Podczas sprawdzania danych kierowcy, okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany. Dalsza kontrola wykazała, że 35-latek wsiadł za kierownicę po alkoholu. Badanie potwierdziło ponad promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że kierowca wcześniej wielokrotnie jeździł w stanie nietrzeźwości, czego wynikiem są poszukiwania zarządzone przez Prokuraturę Rejonową w Grodzisku Mazowieckim i Sąd Rejonowy w Żyrardowie do odbycia kary roku pozbawienia wolności oraz  dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Po wytrzeźwieniu Rafał O. usłyszał zarzuty karne, które po raz kolejny oceni sąd. Kierowca trafi do zakładu karnego, gdzie poniesie konsekwencje popełnionych wcześniej przestępstw drogowych.

kz/aw