Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany do włamania, odpowie także za rozbój i narkotyki

Data publikacji 26.10.2017

Grodziscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do samochodu. Policjanci ustalili również, że 34-latek razem z inną osobą brał udział w rozboju. 32-letni wspólnik także został zatrzymany. Krzysztof C. i Przemysław B. usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania przestępstwa. 34-latek dodatkowo odpowie za kradzież z włamaniem i posiadanie amfetaminy. Decyzją prokuratora obaj mężczyźni zostali objęci policyjnymi dozorami.

Działania grodziskich kryminalnych w sprawie włamania do samochodu  zakończyły się wytypowaniem i zatrzymaniem osoby podejrzanej o to przestępstwo. Podczas zatrzymania 34-latek przyznał się do zabrania z auta radia samochodowego. Jak zawsze w tego typu przestępstwach, policjanci przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny. W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli opakowanie z amfetaminą.

Policjanci prowadzący czynności w tej sprawie sprawdzali także, czy zatrzymany nie ma związku z innymi przestępstwami na naszym terenie. Szybko ustalili, że ten sam mężczyzna razem z inną osobą kilka dni wcześniej brał udział w rozboju. Z zawiadomienia złożonego przez pokrzywdzonego wynikało, że dwaj zamaskowani mężczyźni wtargnęli do jego miejsca pracy i po skrępowaniu mu rąk zabrali ponad 2 tysiące złotych, portfel z dokumentami i telefony. Funkcjonariusze szybko ustalili dane 32-letniego wspólnika, który także trafił do policyjnej celi.

Wykonane przez policjantów czynności pozwoliły na przedstawienie w prokuraturze  Krzysztofowi C. i Przemysławowi B. zarzutów wspólnego dokonania rozboju. 34-latek dodatkowo usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu i posiadania substancji psychotropowych. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec obydwu mężczyzn policyjnych dozorów.

ea/kz

  • Jeden z zatrzymanych przez policjantów mężczyzn
  • Jeden z zatrzymanych przez policjantów mężczyzn