2 promile, sądowy zakaz i kolizja - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

2 promile, sądowy zakaz i kolizja

Data publikacji 27.10.2017

Policjanci ze stołecznej drogówki zatrzymali 27-letniego Adriana K. Mężczyzna mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę swojego fiata. Na ul. Al. Jerozolimskie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w volkswagena. 27-latek złamał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po godz. 11.00 policjanci zostali wezwani na ul. Al. Jerozolimskie, gdzie miała miejsce kolizja. Na miejscu okazało się, że kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył oczekującego  na zmianę świateł volkswagena. Badanie stanu trzeźwości 27-latka wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie dalszej kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze zatrzymali 27-latka i przewieźli do policyjnego aresztu. Dzisiaj policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z Ochoty przedstawią Adrianowi K. zarzuty. 27-latek odpowie za to, że nie stosował się do wyroku sądu oraz kierował w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.  

ew/mb