"BEZPIECZNIE - CHCE SIĘ ŻYĆ 2017" - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"BEZPIECZNIE - CHCE SIĘ ŻYĆ 2017"

W piątek, 27 października na warszawskim "Torwarze" odbyła się kolejna edycja kampanii "Bezpiecznie - chce się żyć". Policjanci warszawskiej "drogówki" zorganizowali konkurs z nagrodami. Osoby chętne mogły sprawdzić "jak widzi nietrzeźwy kierowca" za pomocą alkogogli. Na scenie mł. insp. Piotr Jakubczak, Radca Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przedstawił problematykę bezpieczeństwa pieszych - szczególnie zagrożeń bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym.

Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zaprezentowało kolejną odsłonę programu prewencyjnego "Bezpiecznie - chce się żyć". Dociera ona do szerokiego kręgu odbiorców promując bezpieczne zachowania na drogach. Tym razem tematem przewodnim były zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa pieszych - szczególnie noszenie odblasków. Jak ważne jest, aby pieszy pamiętał o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze przedstawił mł. insp. Piotr Jakubczak, który przypomniał zgromadzonym w Hali COS TORWAR widzom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Przechodzenie "na czerwonym świetle", ciemna odzież, kaptur na głowie i słuchawki na uszach - do tego pośpiech i roztargnienie oraz wtargnięcie bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd - to główne przyczyny wypadków drogowych z udziałem pieszych. Dodatkową atrakcją było przejście w alkogoglach slalomu z surowym jajkiem na łyżeczce. Na zakończenie widzowie mogli wysłuchać koncertu grupy "KOMBI".

TO