Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie pierwszych trzech dni policyjnej akcji "Znicz 2017"

Data publikacji 30.10.2017

Od piątku stołeczni policjanci prowadzili działania pn. „Znicz 2017”. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta, trasach wjazdowych i wyjazdowych z Warszawy oraz okolicznych powiatach.

W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. W czasie pełnienia służby wykorzystywali między innymi policyjne wideorejestratory i urządzenia do sprawdzania stanu trzeźwości kierujących.

Stołeczni policjanci odnotowali od piątku do niedzieli 451 kolizje i 26 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 27 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 49 nietrzeźwych kierujących.

Akcja „Znicz 2017” potrwa jeszcze cztery dni. Padający deszcz, mgła oraz śliska nawierzchnia znacznie utrudniają poruszanie się po drogach. W związku z tym apelujemy do kierowców o zmniejszenie prędkości i rozważną jazdę. Do pieszych i rowerzystów zwracamy się z prośbą o używanie kamizelek i elementów odblaskowych, które zdecydowanie zwiększają nasze bezpieczeństwo.

mb