Podejrzany o 12 przestępstw przeciwko mieniu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o 12 przestępstw przeciwko mieniu

Data publikacji 02.11.2017

Policjanci z wydziału mienia na podstawie zabezpieczonego zapisu monitoringu rozpoznali podejrzewanego o kradzieże i kradzieże z włamaniem. Zgromadzone w sprawie materiały wskazują, że na przestrzeni 2 miesięcy 35-letni Adam O. najprawdopodobniej dokonywał włamań, kradzieży i uszkodzeń na terenie Pragi Południe. Mężczyzna usłyszał 12 zarzutów. Odpowie za kradzież rowerów, kamer z windy, elektronarzędzi, torebki, telefonu i walizki.

Policjanci  z wydziału mienia przeanalizowali materiały wpływających w ostatnim okresie do komendy spraw kradzieży i kradzieży z włamaniem . Okazało się, że części z nich najprawdopodobniej dokonał jeden sprawca. Zabezpieczone zapisy monitoringu potwierdziły te przypuszczenia. Dzięki obrazom, które zarejestrowały kamery funkcjonariusze rozpoznali podejrzewanego o dokonanie kilkunastu czynów.

35-letni Adam O. był już znany policjantom z wcześniejszych zatrzymań. Tym razem również bardzo szybko wpadł w ręce stróżów prawa.

Materiał procesowy zgromadzony w sprawie wskazywał, że mężczyzna na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy najprawdopodobniej dwukrotnie włamał się do komórek lokatorskich, raz usiłował dokonać takiego włamania i dodatkowo uszkodził mienie, dwa razy miał włamać się do pojazdów, a także dokonać 6 kradzieży w różnych miejscach. Łupem mężczyzny padało dosłownie wszystko, począwszy od telefonu, walizki, po kamery, elektronarzędzia, rowery.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili zatrzymanemu łącznie 12 zarzutów. Czynów tych podejrzany dopuścił się w warunkach recydywy.

jw/mb