Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował kolizję mając ponad 1,5 promila i nie zatrzymał się do kontroli

Data publikacji 02.11.2017

Policjanci pełniący służbę na Targówku zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena, który uciekł z miejsca kolizji. Po krótkim pościgu porzucił swoje auto i dalej uciekał pieszo. Teraz 28-letni mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu i za niezatrzymanie się do kontroli.

Do zdarzenia doszło około godziny 3.35. Policjanci dostali zgłoszenie, że kierowca volkswagena spowodował kolizję,  oddalił się z miejsca w nieznanym kierunku i  może kierować samochodem pod wpływem alkoholu.

Podczas wzmożonej kontroli drogowej policjanci zauważyli samochód odpowiadający opisowi. Funkcjonariusze dali wyraźny sygnał do zatrzymania jadącemu mężczyźnie, ale ten zaczął uciekać. Po kilku minutach ucieczki 28-latek porzucił samochód i postanowił uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że Tomasz P. miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej pod wpływem alkoholu oraz niezatrzymanie się do kontroli. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

ah/mb