Podsumowanie policyjnej akcji „Znicz 2017” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie policyjnej akcji „Znicz 2017”

Data publikacji 03.11.2017

Trwająca w tym roku siedem dni akcja "Znicz 2017”, to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego. W tym czasie w garnizonie stołecznym doszło do 1035 kolizji i 48 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 48 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 94 nietrzeźwych kierujących.

Od piątku tj. 27 października stołeczni policjanci prowadzili działania pn. „Znicz 2017”. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta, trasach wjazdowych i wyjazdowych z Warszawy oraz okolicznych powiatach. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Stołeczni policjanci odnotowali od piątku do czwartku 48 wypadków, w których 48 osób zostało rannych, a 4 osoby zginęły. Do najgroźniejszego wypadku doszło 27 października br. ok. 22. 00 w miejscowości Cegielnia Kosewo gm. Pomiechówek. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący pojazdem osobowym na wysokości nr 52A, potrącił 15-letniego pieszego. Następnie odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku miejscowości Wymysły. Niestety chłopiec po przewiezieniu do szpitala zmarł. Cały czas trwają intensywne poszukiwania kierowcy, który brał udział w wypadku. W związku z tym policjanci  proszą wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia o kontakt osobisty w nowodworskiej komendzie przy ul. Paderewskiego 3  lub telefoniczny całodobowo z dyżurnym jednostki 22 775 22 01-04 oraz tel. 997. Informacje można również przekazywać mailowo pod adres: nowy-dwor-maz@ksp.policja.gov.pl. 

W czasie tegorocznej akcji „Znicz 2017” funkcjonariusze odnotowali 1035 kolizji i zatrzymali 94 nietrzeźwych kierujących.

Przypominamy. W ubiegłym roku w trakcie policyjnej akcji "Znicz", która trwała sześć dni stołeczni policjanci odnotowali 35 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 4 osoby, a 40 zostały ranne. W tym czasie doszło do 643 kolizji. Policjanci zatrzymali też 107 osób, które kierowały pojazdami będąc pod wpływem alkoholu.

mbr