Zatrzymany poszukiwany za usiłowanie zabójstwa - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany poszukiwany za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 09.11.2017

Czujność policjantów ze stołecznego oddziału prewencji pełniących służbę na Śródmieściu wzbudził mężczyzna, który nagle zaczął się nerwowo zachowywać na ich widok. Funkcjonariusze widząc to, postanowili wylegitymować mężczyznę. Szybko okazało się czym spowodowane było jego zachowanie. Mariusz W. był poszukiwany dwoma listami gończymi oraz dwoma europejskimi nakazami aresztowania za usiłowanie zabójstwa dwóch mężczyzn oraz kradzieże. 38 – latek trafił do policyjnego aresztu, skąd został przewieziony do aresztu śledczego.

Kilka minut po godzinie 17:00 policjanci ze społecznego oddziału prewencji patrolowali okolice Pałacu Kultury i Nauki. W pewnym momencie ich uwagę zwrócił mężczyzna, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać. Chciał zawrócić z drogi, ale w tym czasie został wylegitymowany przez mundurowych. W trakcie sprawdzania w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez dwie warszawskie prokuratury i Interpol za usiłowanie zabójstwa oraz kradzieże. Trzy lata temu na warszawskim Bemowie Mariusz W. strzelał z nielegalnie posiadanego pistoletu do dwóch mężczyzn z zamiarem ich zabicia.

W trakcie kontroli osobistej policjanci znaleźli również przy 38-letnim Mariuszu W. marihuanę.  

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał w komendzie przy Wilczej zarzuty posiadania narkotyków.

Po przesłuchaniu mężczyzna został przewieziony do aresztu śledczego, gdzie będzie oczekiwał na decyzję prokuratury i sądu. 

rk

  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną