Mąż odpowie za przywłaszczenie, żona za paserstwo - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mąż odpowie za przywłaszczenie, żona za paserstwo

Data publikacji 13.11.2017

Kryminalni z Bielan zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy, z których jedno odpowie za przywłaszczenie mienia, a drugie za paserstwo. Małżeństwo trafiło do komendy przy ulicy Żeromskiego, gdzie usłyszało zarzuty. Odzyskany telefon wkrótce wróci do właściciela. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wrześniu pokrzywdzona utraciła swój telefon komórkowy. Kobietę zaczepiła grupa mężczyzn, którzy początkowo tylko rozmawiali z pokrzywdzoną, a na koniec zażądali oddania telefonu komórkowego. Pokrzywdzona oddała telefon i od razu powiadomiła o zdarzeniu Policję.

Sprawą zajęli się kryminalni z Bielan. Funkcjonariusze przez kilka miesięcy szukali sprawcy kradzieży. Ich praca operacyjna przyniosła oczekiwane efekty. W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali kobietę, która miała przy sobie kradziony telefon. Po nitce do kłębka doszli, w jakich okolicznościach obywatelka Ukrainy stała się właścicielką komórki. Okazało się, dostała ją w prezencie od męża. Ten twierdził, że telefon znalazł na ulicy.

Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani i już usłyszeli zarzuty. Obywatelka Ukrainy odpowie za paserstwo, a jej mąż za przywłaszczenie mienia. Odzyskany telefon wkrótce wróci do właścicielki.

ea/ek