Dozór za znęcanie się nad rodziną - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za znęcanie się nad rodziną

Data publikacji 14.11.2017

Policjanci z komendy w Starych Babicach wezwani na interwencję domową, zakończyli ją zatrzymaniem 42-latka. Mężczyzna od ponad dwóch lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną. Zebrany w postępowaniu materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi za zastosowanie wobec mieszkańca izabelińskiej gminy środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie awantury domowej. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Mąż zgłaszającej nawet w obecności funkcjonariuszy zachowywał się wobec kobiety agresywnie i odzywał się do niej wulgarnie. W rozmowie z policjantami kobieta przyznała, że taka sytuacja trwa od ponad dwóch lat.

Mundurowi zatrzymali 42-latka i osadzili w policyjnej celi. W tym czasie „dochodzeniowcy” zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się fizycznego i psychicznego nad osobą najbliższą. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy, zastosował wobec mieszkańca izabelińskiej gminy środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ego