Tymczasowy areszt za rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za rozbój

Data publikacji 24.11.2017

Kryminalni w wyniku własnych ustaleń operacyjnych dotarli do podejrzewanego o dokonanie rozboju. Funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego Rafała P., który tydzień temu najprawdopodobniej najpierw obserwował, jak kobieta dokonuje transakcji w kantorze, a potem pojechał za nią aż do miejsca zamieszkania. W chwili, kiedy była już w klatce schodowej zaatakował ją i ukradł torebkę z dokumentami oraz gotówką w kwocie ponad 4 tysięcy złotych. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt.

Tydzień temu do komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące rozboju. Pokrzywdzoną była kobieta, którą w klatce schodowej zaatakował mężczyzna. Uderzył ją, przewrócił i ukradł torebkę z pieniędzmi i dokumentami.

Jak ustalili kryminalni, napastnik obserwował pokrzywdzoną od momentu, kiedy ta dokonała w kantorze wymiany walut transakcji, w wyniku której miała przy sobie ponad 4 tysiące złotych gotówki. 22-letni Rafał P. najprawdopodobniej jechał z nią autobusem i szedł do miejsca zamieszkania. Kiedy weszła do klatki schodowej dopuścił się przestępstwa.

Policjanci przez kilka dni dokładnie analizowali wszystkie informacje, dokonywali sprawdzeń i przeprowadzili niezbędne czynności operacyjne. W następnym etapie poszukiwali mężczyzny, który ukrywał się i unikał kontaktu z Policją. Został zatrzymany po wcześniejszej obserwacji na ulicy.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i doprowadzili 22-letniego Rafała P. do prokuratury. Tam usłyszał zarzut dokonania rozboju. W sądzie zastosowano tymczasowy areszt wobec podejrzanego. Funkcjonariusze sprawdzą jeszcze czy 22-latek nie ma na swoim koncie innych podobnych czynów.

ea/jw