Oszukał sześć osób na portalach internetowych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał sześć osób na portalach internetowych

Data publikacji 06.12.2017

Sześć zarzutów za oszustwa usłyszał mężczyzna, który trafił w ręce bielańskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. 19-latek doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem sześć osób, które za pośrednictwem stron internetowych chciały sprzedać telefony komórkowe. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia. Wobec mężczyzny został zastosowany policyjny dozór.

Specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w bielańskiej komendzie ustalili kolejną osobę mogącą mieć związek z oszustwami. Z informacji policjantów wynikało, że mężczyźni za pośrednictwem jednego z portali kupowali telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, konsole i telewizory. Właścicielom przedmiotów, którymi byli zainteresowani przesyłali sfałszowane potwierdzenia przelewów. Sprzedawcy nigdy nie otrzymywali pieniędzy za przekazany towar lub w znacznie niższej kwocie.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą od razu zaczęli ustalać kim są osoby, która na portalu oszukują sprzedających. Pod koniec października zatrzymali Tomasza W. Wówczas 22-latek usłyszał   dwa zarzuty za oszustwa oraz zarzut za przywłaszczenie dokumentu należącego do innej osoby. Bardzo szybko okazało się, że 22-latek w procederze tym brał udział razem ze swoim znajomym. Dwa dni temu Przemysław M. został zatrzymany i  osadzony w policyjnym areszcie. Okazało się, że jedno z oszustw dokonał wspólnie ze znajomym, w pozostałych przypadkach działał sam. 19-latek już usłyszał sześć zarzutów za oszustwa i za posiadanie marihuany.

Wobec mężczyzny został zastosowany policyjny dozór. Teraz 19-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

ek/mb