Ślubowanie 63 policjantów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowanie 63 policjantów

Data publikacji 05.01.2018

W Komendzie Stołecznej Policji odbyło się dziś ślubowanie 63 policjantów, w tym 10 policjantek. "Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." – pierwsze słowa roty ślubowania policjanci wypowiedzieli za Komendantem Stołecznym Policji nadinsp. Pawłem Dobrodziejem. Uroczysta zbiórka odbyła się z udziałem trzech zastępców komendanta stołecznego, kadry kierowniczej Komendy Stołecznej Policji, kapelana KSP oraz rodzin policjantów.

Po złożeniu meldunku Komendantowi Stołecznemu Policji przez dowódcę uroczystości nadkom. Romana Maciejewskiego wprowadzono poczet sztandarowy. Nowo przyjęci policjanci złożyli ślubowanie. Słowa roty przysięgi wybrzmiały w Białej Sali Pałacu Mostowskich wypowiadane za Komendantem Stołecznym Policji nadinsp. Pawłem Dobrodziejem. Następnie wszystkim policjantom wręczono legitymacje służbowe.

Zwracając się do młodych funkcjonariuszy generał Paweł Dobrodziej powiedział:
– Wstępujecie do naszej rodziny policyjnej, a dzisiejsze ślubowanie na pewno będziecie pamiętać przez całe życie. Praca policjanta jest wymagająca, ponieważ łączy przeciwstawne cechy. Trzeba być twardym, zdyscyplinowanym, silnym, a jednocześnie wrażliwym i empatycznym. Zadania wyznaczone dla Policji są bardzo czytelne: „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. To ważne słowa, które będą drogowskazem na czas Waszej służby. Piękno tej pracy polega na tym, że daje satysfakcję i przywilej pomagania ludziom. Służba w garnizonie stołecznym niesie ze sobą wiele wyzwań, ale to właśnie tutaj jest najlepsza szkoła życia policyjnego. To praca zaufania społecznego i oczekuję, że będziecie działać z zaangażowaniem i poszanowaniem praw człowieka. Życzę Wam powodzenia, bo jeśli robi się coś z pasją, sukcesy same przychodzą z czasem.

Komendant Stołeczny Policji podziękował również rodzinom policjantów za okazane wsparcie, od którego tak naprawdę zależy siła policjantów.

Błogosławieństwa wszystkim ślubującym udzielił Kapelan Komendy Stołecznej Policji ks. Józef Jachimczak. Poddał wszystkich opiece św. Michała Archanioła – patrona Policji.

Po ceremonii był czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie, gratulacje oraz życzenia od najbliższych. Dla wielu młodych funkcjonariuszy dzisiejsze ślubowanie było zwieńczeniem wielomiesięcznych starań i spełnieniem zawodowych marzeń. Adepci po półrocznym szkoleniu podstawowym rozpoczną służbę w wyznaczonych jednostkach terenowych stołecznego garnizonu.

Elżbieta Sandecka-Pultowicz
foto Marek Szałajski