Akcja SMOG. Policjanci zatrzymali 64 dowody rejestracyjne - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja SMOG. Policjanci zatrzymali 64 dowody rejestracyjne

Działania „Smog” miały na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. O tym jak jest to ważne, przypominali kierowcom policjanci ruchu drogowego. Akcja prowadzona była w godzinach 06.00 do 22.00 na terenie całego garnizonu stołecznego. Funkcjonariusze skontrolowali 1214 pojazdów, zatrzymano 64 dowody rejestracyjne.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego stołecznego garnizonu kontrolowali samochody. Ich działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Podobne działania prowadzone były na terenie całego województwa mazowieckiego. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym aut. Podczas działań stróże prawa skontrolowali 1214 pojazdów w wyniku czego ujawnili 97 nieprawidłowości dotyczące stanu technicznego pojazdów. Podczas kontroli samochodów zatrzymano 64 dowody rejestracyjne.

Tego typu działania będą prowadzone regularnie na terenie naszego garnizonu, przyczyniając się do poprawy stanu technicznego pojazdów oraz jakości powietrza w stolicy.