Zapraszamy na wystawę „Jeden z nas” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zapraszamy na wystawę „Jeden z nas”

Data publikacji 05.03.2018

W Białej Sali Komendy Stołecznej Policji została otwarta wystawa poświęcona majorowi Bolesławowi Kontrymowi ps. „Żmudzin”. Prezentację z okazji obchodzonego 1 marca Dnia Żołnierzy Wyklętych przygotował asp. sztab. Robert Górski – policjant wydziału wywiadowczo-patrolowego. Wystawę będzie można oglądać do 19 marca.

„Jeden z nas”, wystawę o majorze Bolesławie Kontrymie ps. „Żmudzin”, żołnierzu II Korpusu Polskiego na Wschodzie można od dziś oglądać w Białej Sali Komendy Stołecznej Policji. Uroczystego otwarcia wernisażu autorstwa policjanta stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego asp. sztab. Roberta Górskiego, dokonał Komendant Stołeczny Policji, nadinspektor Paweł Dobrodziej - „wspominamy dziś wielkiego człowieka, to wielki bohater, człowiek, który dla tego kraju poświęcił całe życie i człowiek, który w tym kraju został zamordowany przez osoby, które w ówczesnym czasie sprawowały rządy”.

Pan Komendant serdecznie podziękował autorowi prezentacji – „na uwagę zasługuje fakt, że pojedynczy policjanci, jak asp. sztab. Robert Górski – policjant Komendy Stołecznej Policji, wychodzą z taką inicjatywą. To dzięki Panu Robertowi i jego współpracy  z IPN-em, pasji i zaangażowaniu mamy możliwość uczestniczyć w tej wystawie”.

Autor wystawy nie ukrywa, że od lat jest zainteresowany historią, szczególnie żołnierzy wyklętych i przy okazji obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych postanowił zainteresować policjantów sylwetką byłego żołnierza II Korpusu Polskiego na Wschodzie, oficera Straży Granicznej, policjanta, Cichociemnego, powstańca warszawskiego oraz ofiary komunizmu, obecnych funkcjonariuszy: „chodziło mi o to, aby postać majora Bolesława Kontryma była znana współczesnym policjantom, aby o nim pamiętali, wykonując swoje służbowe obowiązki.”

Wystawę będzie można oglądać przez najbliższe dwa tygodnie w Białej Sali Komendy Stołecznej Policji.

Tekst: Edyta Adamus

Foto: asp. sztab. Antoni Rzeczkowski

 

  • Otwarcie wystawy "Jeden z nas"
  • Otwarcie wystawy "Jeden z nas"
  • Otwarcie wystawy "Jeden z nas"
  • Otwarcie wystawy "Jeden z nas"
  • Otwarcie wystawy "Jeden z nas"
  • Otwarcie wystawy "Jeden z nas"
  • Otwarcie wystawy "Jeden z nas"
  • Otwarcie wystawy "Jeden z nas"