Chciał sprzedać policyjną odznakę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał sprzedać policyjną odznakę

Data publikacji 26.10.2009

Kryminalni z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali wczoraj wieczorem 25-letniego Dawida M., który na jednej z aukcji internetowych usiłował sprzedać policyjną odznakę. W czasie przeszukania mieszkania należącego do 25-latka policjanci znaleźli jeszcze sygnalizator świetlny i amunicję z "kałasznikowa". Teraz sprawą zajął się prokurator. Za nielegalne posiadanie amunicji grozi do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego komendy na warszawskim Śródmieściu znaleźli na jednej z aukcji internetowych wystawioną do sprzedaży policyjną "blachę". Policjanci ustalili, kto jest sprzedającym i przeprowadzili w jego mieszkaniu przeszukanie.

W czasie tej czynności zabezpieczono policyjną odznakę, niebieski sygnalizator świetlny oraz amunicję kal. 7,62. Daniel M. lat 25 właściciel zabezpieczonych przedmiotów został zatrzymany. Dzisiaj młody mężczyzna stanie przed prokuratorem, od którego najprawdopodobniej usłyszy zarzut nielegalnego posiadania amunicji. Za ten czyn grozi do 8 lat więzienia.

Kryminalni zajmujący się sprawą sprawdzą także, czy zabezpieczone przedmioty nie były wykorzystywane w celach przestępczych.

dt, to