Kierowco! Zapnij pasy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco! Zapnij pasy

Data publikacji 15.03.2018

Policjanci Komendy Stołecznej Policji w ramach ogólnopolskiej akcji prowadzą działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Pasy”. Mają one na celu ograniczenie tragicznych skutków wypadków drogowych, które wynikają z braku odpowiednio zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Podczas prowadzonychdziałań funkcjonariusze przede wszystkim zwracają uwagę na kierowców, którzy pomimo obowiązku nie korzystają z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Stołeczni policjanci kontrolują również sposób przewożenia pasażerów oraz poprawność przewożenia dzieci.

Naruszenie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń bezpieczeństwa do przewozu dzieci jest jedną z podstawowych przyczyn wysokiej śmiertelności i urazowości ofiar wypadków drogowych.

Samochód jadący z prędkością 50 kilometrów na godzinę w razie stłuczki powoduje dla nieodpowiednio zabezpieczonego dziecka, skutki porównywalne z upadkiem z trzeciego piętra. Prawidłowe korzystanie z pasów bezpieczeństwa wpływa na poprawę naszego bezpieczeństwa w przypadku zdarzenia drogowego.

Przypominamy, że obowiązek jazdy w pasach dotyczy kierowców i pasażerów wszystkich pojazdów, które są w nie wyposażone.

  • Kierowco! Zapnij pasy
  • Kierowco! Zapnij pasy
  • Kierowco! Zapnij pasy