Poszukiwany ENA został przyłapany na kradzieży - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA został przyłapany na kradzieży

Data publikacji 27.10.2009

W ręce policjantów z Białołęki wpadł, poszukiwany od dwóch lat między innymi europejskim nakazem aresztowania, mężczyzna. 33-latek wspólnie ze swoim kompanem zostali przyłapani przez ochronę na kradzieży sklepowej.

W jednym z hipermarketów ochrona sklepowa przyłapała dwóch mężczyzn na kradzieży wartych niemal 400 złotych płyt CD i DVD z filmami. Okazało się, że jeden z nich był poszukiwany aż pięcioma podstawami: europejskim nakazem aresztowania (ENA), trzema listami gończymi i jednym nakazem doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego.

Mężczyzna wiedząc, że poszukuje go Policja podał mundurowym fałszywe dane osobowe. Złożył nawet na jednym z dokumentów fałszywy podpis. Policjanci, po sprawdzeniu podejrzanego w bazach danych, szybko odkryli jego prawdziwą tożsamość oraz powód wprowadzenia ich w błąd.

Sklepowi złodzieje usłyszeli zarzuty kradzieży. Dodatkowo poszukiwany mężczyzna zarzut podrabiania dokumentów, a jego kompan poplecznictwa, za to, że potwierdził fałszywe dane osobowe kolegi.

ea/mb