Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z Targówka po raz kolejny uderzyli w przestępczość narkotykową

Data publikacji 28.03.2018

Kryminalni z Targówka zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej nie lekceważą żadnych informacji, które do nich docierają. Dzięki ustaleniom operacyjnym w ich ręce wpadła kolejna osoba posiadająca narkotyki. W mieszkaniu Kamila S. policjanci zabezpieczyli prawie 124 gramy marihuany, wagę elektroniczną i 8,5 tys. złotych. 25-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzut posiadania substancji zabronionych. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu na Targówku zajmujący się m.in. zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że 25-letni mieszkaniec dzielnicy przechowuje w mieszkaniu narkotyki. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Kilka minut po 13.00 rano udali się do miejsca jego zamieszkania. Kamil S. był zaskoczony wizytą. Nie chciał wpuścić policjantów do lokalu. Doświadczenie zawodowe podpowiadało kryminalnym, że mężczyzna coś ukrywa.

Funkcjonariusze bardzo szczegółowo przeszukali jego mieszkanie. W kuchennych szafkach znaleźli pojemniki i torebkę foliową z suszem roślinnym. Podczas tych działań kryminalni zabezpieczyli również 8,5 tys. złotych i wagę elektroniczną.

25-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań. Badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to marihuana o wadze prawie 124 gramów.

Kamil S. usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Jego sprawa wkrótce trafi do sądu. Za przestępstwo, którego się dopuścił Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

ea/po

  • Narkotyki i pieniądze zabezpieczone przez policjantów
  • Zabezpieczone narkotyki