Złodziej paliwa zatrzymany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej paliwa zatrzymany

Data publikacji 28.10.2009

Przychodził z kanistrem na stację benzynową i tankował do pełna. Gdy trzeba było zapłacić, szybko uciekał. Przez dwa tygodnie trzykrotnie skradł paliwo z tej samej stacji. 51-letni Henryk S. wpadł w ręce policjantów z Bielan po tym, jak zarejestrowaa go kamera monitoringu. Ustalono, że ukradł paliwo warte 427 złotych.

Henryk S. nie potrafił wytłumaczyć, co było powodem takiego postępowania. Mężczyzna trzykrotnie zatankował paliwo do kanistra na jednej z bielańskich stacji i nie zapłacił. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu. Dzięki uzyskanym w ten sposób zdjęciom, policjanci ustalili tożsamość sprawcy.

Wczoraj wywiadowcy udali się na posesję, gdzie mieszka 51-latek. Mężczyzna jednak najwyraźniej nie chciał z nimi rozmawiać i ukrył się. Funkcjonariusze podejrzewając, że sprawca przebywa na terenie posesji podjęli obserwację. Po kilku godzinach mężczyzna doszedł do wniosku, że nic mu nie grozi i wyszedł z ukrycia. Wtedy wywiadowcy przystąpili do działania i zatrzymali złodzieja. Henryk S. został przewieziony do komendy przy ul. Żeromskiego. Tutaj dochodzeniowcy przedstawili mu trzy zarzuty kradzieży. Sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów i poddał się dobrowolnie karze.

 

ak, aa