System AFIS wskazał złodzieja - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

System AFIS wskazał złodzieja

Data publikacji 28.10.2009

System AFIS wskazał złodzieja, który kilka miesięcy temu wybił wiertłem szybę w aucie i ukradł, leżącą na przednim siedzeniu, torebkę. 25-letni mężczyzna usłyszał w komendzie przy Cyryla i Metodego zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Już wkrótce o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Pod koniec lipca tego roku nieznany mężczyzna wybił wiertłem szybę w samochodzie, który stał na jednym z północnopraskich skrzyżowań w oczekiwaniu na zmianę sygnalizacji świetlnej. Złodziej skradł kierującej autem torebkę, leżącą na przednim siedzeniu i uciekł. Straty wyniosły około 5000 złotych.

Po przyjęciu od pokrzywdzonej zawiadomienia o popełnionym przestępstwie, wszczęto dochodzenie. Prowadzący sprawę policjant z Cyryla i Metodego przesłał do stołecznej pracowni badań daktyloskopijnych, zebrane z miejsca zdarzenia ślady linii papilarnych złodzieja. Przeprowadzona, przy wykorzystaniu systemu AFIS, identyfikacja śladu dała wynik pozytywny. Obecność na miejscu zdarzenia, wskazanego przez system mężczyzny, potwierdziła także ekspertyza daktyloskopijna wydana przez powołanego przez policjanta biegłego.

25-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Już wkrótce o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

ea/mb