Nieuczciwy kurier okradł klienta - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy kurier okradł klienta

Data publikacji 29.10.2009

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali 30-letniego Tomasza K., który pracując jako kurier w firmie dostarczającej przesyłki okradł jednego z klientów, któremu dostarczał przesyłki. Jego łupem padł wtedy telefon komórkowy o wartości ponad 1000 zł. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 5 lat więzienia.

Kilka minut przed 10.00 kryminalni ze Śródmieścia pojechali do jednego z mieszkań na warszawskiej Pradze, gdzie zatrzymali 30-letniego Tomasza K. Mężczyzna wydawał się być zupełnie zaskoczony obecnością policjantów w lokalu. Trafił do komendy, jako podejrzewany o kradzież telefonu.

Z ustaleń policjantów wynika, że w pierwszych dniach października tego roku, w biurowcu przy E. Plater miała miejsce kradzież komórki. Telefon został skradziony z jednego z pomieszczeń biurowych, gdzie leżał bez dozoru na biurku.

Kryminalni po zapoznaniu się z materiałami sprawy wytypowali i zatrzymali 30-latka, który po przesłuchaniu przyznał się do kradzieży. Mężczyzna pracował w firmie kurierskiej i sam wyjaśniał, że wszedł do biura roznosząc przesyłki. W pomieszczeniu nikogo nie zastał, ale na biurku leżał telefon. Nie potrafił oprzeć się pokusie, więc go ukradł.

Dzisiaj usłyszy zarzut kradzieży, za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, to