Zatrzymany po 3 miesiącach poszukiwań - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po 3 miesiącach poszukiwań

Data publikacji 29.10.2009

„Może posiadać broń i niebezpieczne narzędzia, może próbować ucieczki, może zachowywać się agresywnie” - takie informacje widniały w policyjnych bazach danych przy 24-letnim Piotrze B. Mężczyzna od trzech miesięcy był poszukiwan na podstawie dwóch nakazów doprowadzenia do zakładów karnych, gdzie ma spędzić 2 lata. Prowadzono również operacyjne poszukiwania w związku z podejrzeniem dokonania wymuszenia rozbójniczego przez 24-latka. Dziś policjanci z referatu zajmującego się ściganiem osób w komendzie na Pradze Południe wspólnie z funkcjonariuszami wydziału realizacyjnego komendy stołecznej zatrzymali Piotra B.

20 lipca tego roku zostały wszczęte poszukiwania 24-letniego Piotra B. Za mężczyzną wystawiono dwa nakazy doprowadzenia do zakładów karnych. Za kratkami ma spędzić dwa lata. 24-latek dopuścił się dwóch przestępstw, za popełnienie każdego z nich usłyszał wyrok roku pozbawienia wolności. Pierwszy dotyczył kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, drugi zaś posiadania środków odurzających. Mężczyzna był także poszukiwany operacyjnie przez policjantów z Mokotowa w związku z podejrzeniem dokonania wymuszenia rozbójniczego.

W policyjnej bazie danych przy nazwisku 24-letniego Piotra były zamieszczone specjalne ostrzeżenia: „Może posiadać broń, może posiadać niebezpieczne narzędzia, może próbować ucieczki, może zachowywać się agresywnie.”

Policjanci wydziału kryminalnego zaraz po wpłynięciu do jednostki nakazów doprowadzenia na 24-latka, zajęli się sprawą. Dokonali bardzo wielu sprawdzeń i ustaleń operacyjnych. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest poszukiwany i w związku z tym się ukrywa. Nie przebywał od dawna w miejscu zameldowania, każdy kolejny ustalony przez kryminalnych adres również okazywał się nieaktualny.

Funkcjonariusze nie zrażali się tym i działali nadal. Wytrwale podejmowane czynności przyniosły w końcu pożądany efekt. Policjanci wpadli na trop 24-letniego Piotra. Mając na uwadze fakt, że mężczyzna może być szczególnie niebezpieczny zatrzymali go wspólnie z funkcjonariuszami wydziału realizacyjnego komendy stołecznej. Wszystko zdarzyło się dziś wczesnym rankiem.

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności Piotr B. zostanie przewieziony do zakładu karnego.

ea/jw

Ładowanie odtwarzacza...