Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z Targówka ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzieże z włamaniem do sklepów

Data publikacji 23.04.2018

Kryminalni z Targówka rozwiązali sprawę kradzieży z włamaniem do sklepów na terenie dzielnicy. Dzięki operacyjnym ustaleniom zatrzymano podejrzanego o te przestępstwa. Śledczy zebrali materiał dowodowy i przedstawili 22-letniemu mieszkańcowi Targówka trzy zarzuty dotyczące włamań i kradzieży mienia wartego prawie 28 tys. złotych. Dominik K. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego na Targówku pracowali nad sprawami kradzieży z włamaniem do sklepów na terenie dzielnicy. Z obiektów handlowych skradzione zostały wyroby tytoniowe, z jednego dodatkowo gotówka. Łączna wartość strat wyniosła blisko 28 tys. złotych.

Równolegle kryminalni prowadzili własne ustalenia. Szczegółowo analizowali okoliczności tych przestępstw i sposób działania sprawcy. Dysponując zebranymi dzięki pracy operacyjnej informacjami podejrzewali, że bezpośredni związek z tymi zdarzeniami może mieć 22-letni mieszkaniec dzielnicy. Mężczyzna był im doskonale znany, miał już na swoim koncie podobne przestępstwa. Kryminalni zatrzymali Dominika K. w jego mieszkaniu.

Zebrany przez dochodzeniowców materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów za kradzieże z włamaniem do trzech sklepów. Do wszystkich czynów 22-latek się przyznał. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia.

Jak podkreślają policjanci, sprawy te mają charakter rozwojowy.

po/mb