Handlowała „podróbkami” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowała „podróbkami”

Data publikacji 29.10.2009

113 par skarpet różnych zagranicznych producentów markowej odzieży sportowej zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą podczas akcji na mińskim rynku. Zabrany do depozytu towar był prawdopodobnie w całości podrobiony. Właścicielką „podróbek” okazała się 28-letnia Agnieszka P. mieszkanka Mińska Mazowieckiego. Kobieta może teraz odpowiedzieć za wprowadzanie do obrotu podrabianych wyrobów opatrzonych zastrzeżonymi znakami towarowymi. Grozi za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci na co dzień pracujący przy wyjaśnianiu oszustw i wyłudzeń przeprowadzili akcję wymierzoną w handlarzy podrabionymi towarami. Funkcjonariusze dowiedzieli się, że na mińskim targowisku nieznana młoda kobieta handluje odzieżą, która prawdopodobnie pochodzi z nielegalnego źródła.

Policjanci dokładnie obstawili cały rynek, wypatrując kramu z nielegalnym towarem. Kobietę błyskawicznie namierzono wśród handlowych stoisk. Była zdezorientowana i zaskoczona widokiem funkcjonariuszy,. Handlującą skarpetami okazała się 28-letnia Agnieszka P, mieszkanka Mińska Mazowieckiego. Znaleziono przy niej 113 par skarpet znanych zagranicznych producentów.

Policjanci podejrzewają że oferowany do sprzedaży towar jest podrobiony. Dlatego też próbują dowiedzieć się, skąd pochodziły „podróbki”. Tymczasem kobiecie grozi za wprowadzanie do obrotu „podróbek” do 2 lat pozbawienia wolności.

 

ak, dn