Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie pięciu dni długiego weekendu na stołecznych drogach

Data publikacji 02.05.2018

Za nami kolejne dni długiego weekendu, podczas którego stołeczni policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pod hasłem "Bezpieczny weekend". Od piątku do wtorku nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci, którzy kontrolowali, czy kierowcy jeździli zgodnie z przepisami.

Dzisiaj na ulicach Warszawy służbę będzie pełniło ok. 100 patroli z  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowej będą sprawdzali, czy kierujący stosowali się do ograniczeń prędkości, czy podróżujący mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone były w fotelikach. Zwracali będą także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stan trzeźwości kierujących.

Przez pięć dni długiego weekendu policjanci garnizonu stołecznego, w ramach akcji "Bezpieczny weekend" ujawnili 107 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Na warszawskich ulicach oraz drogach okolicznych powiatów doszło do 21 wypadków, w których śmierć poniosły dwie osoby, a 22 zostały ranne.

W nocy z soboty na niedzielę ok. godz. 2:50 w miejscowości Mlęcin w gminie Dobre, na prostym odcinku drogi, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Poruszający się w kierunku miejscowości Dobre pojazd Hyundai, zjechał na lewe pobocze, następnie uderzył w betonowy przepust, po czym dachował. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 24-letnia kobieta, mieszkanka Warszawy.

Policjanci ruchu drogowego APELUJĄ do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o rozwagę i zdrowy rozsądek.

mbr

Linki do stron z materiałami z działań policyjnych

http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/78696,Wspolne-dzialania-Policji-i-Strazy-Granicznej.html

http://kppotwock.policja.waw.pl/po/aktualnosci/78717,Bezpieczny-Majowy-Weekend-policyjna-akcja-wciaz-trwa.html