Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie długiego weekendu majowego na stołecznych drogach

Data publikacji 07.05.2018

Okres majowego wypoczynku już za nami. Był to czas pracowity dla stołecznych mundurowych. W ciągu 10 dni kilkudziesięciu funkcjonariuszy dbało o bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy i powiatów garnizonu stołecznego. Policjanci drogówki zostali wezwani do 53 wypadków, ujawnili 211 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. W trakcie długiego weekendu zginęły 3 osoby, a rannych zostało 68 osób.

Stróże prawa strzegli bezpieczeństwa na drogach oraz dbali o przestrzeganie zasad ładu i porządku publicznego. Kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Sprawdzali między innymi, czy kierujący stosowali się do ograniczeń prędkości, czy podróżujący mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci były przewożone w fotelikach. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów i przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego oraz sprawdzali stan trzeźwości kierujących.

W ciągu 10 dni mundurowi ujawnili 211 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Od początku długiego weekendu na warszawskich ulicach oraz drogach okolicznych powiatów doszło do 53 wypadków, w których śmierć poniosły trzy osoby, a 68 zostały ranne.

eszs