Zamiast na półkę telefony trafiały do kieszeni złodzieja - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast na półkę telefony trafiały do kieszeni złodzieja

Data publikacji 30.10.2009

Za kradzież telefonów komórkowych i nawigacji samochodowej odpowie 24-letni pracownik jednego z wolskich sklepów. Tomasz Z. zamiast wykładać towar na półki, chował go do swojej kieszeni. W ten sposób naraził pracodawcę na straty przekraczające 12.500 złotych. Dzisiaj po nocy spędzonej w policyjnej celi odpowie za kradzież.

Przed południem wolscy policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali podejrzewanego o kradzież 24-letniego Tomasza Z. Mężczyzna pracował w jednym z wolskich sklepów. Odpowiedzialny był między innymi za wykładanie towaru na wystawowe półki. Niestety wyciągane z magazynu telefony komórkowe i nawigacje GPS nie zawsze trafiały na ekspozycję. Jak ustalili policjanci znaczna ich część znikała w kieszeni Tomasza Z.

W mieszkaniu zatrzymanego 24-latka funkcjonariusze zabezpieczyli telefon komórkowy i 200 złotych na poczet przyszłych kar. Dzisiaj prowadzący sprawę policjanci ustalą, co stało się ze skradzionym towarem. Wartość strat wyceniono na ponad 12.500 złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/eg