Podejrzewani o rozbój zatrzymani - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewani o rozbój zatrzymani

Data publikacji 30.10.2009

Trzy osoby podejrzewane o dokonanie rozboju zatrzymali policjanci z Woli. Jedną z nich jest konkubina pokrzywdzonego, pozostali to jej znajomi. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kobieta najpierw podżegała kolegów do pobicia partnera, a później zabrała należący do niego telefon komórkowy. Policjanci znaleźli utracony aparat w kieszeni 58-letniej Danuty S. Kobieta i jej znajomi: 23-letni Jarosław B. i 24-letni Daniel S. noc spędzili w izbie wytrzeźwień. Dzisiaj sprawą zajmą się wolscy śledczy.

Kilkadziesiąt minut po 21:00 na numer alarmowy Policji zadzwoniła pokrzywdzona osoba. Z uzyskanych informacji wynikało, że została pobita i okradziona. Na miejsce natychmiast wysłano policyjną załogę. Przed jednym z bloków przy ul. Wolskiej funkcjonariusze zastali 52-letniego mężczyznę. Z jego relacji wynikało, że kilka minut wcześniej, podczas imprezy zakrapianej alkoholem, doszło do awantury pomiędzy nim, a konkubiną. W pewnym momencie kobieta zaczęła podżegać, uczestniczących w spotkaniu jej znajomych do pobicia partnera. Kiedy pokrzywdzony próbował wezwać na miejsce Policję, konkubina zabrała mu telefon komórkowy i wyrzuciła mężczyznę z mieszkania.

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 58-letnią Danutę S., 23-letniego Jarosława B. i 24-letniego Daniela S. Przy kobiecie funkcjonariusze zabezpieczyli należący do pokrzywdzonego aparat. Wszystkie trzy osoby po zbadaniu na zawartość alkoholu (we krwi miały od 1,2 do 2,5 promila) zostały przewiezione do izby wytrzeźwień. Dzisiaj wolscy policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego zajmą się sprawą.

dt, eg