Pokłócili się, aż jeden drugiemu złamał nogę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Pokłócili się, aż jeden drugiemu złamał nogę

Data publikacji 16.05.2018

Dwóch obywateli Ukrainy, mieszkających czasowo na terenie gminy Kołbiel, prawdopodobnie pokłóciło się przy alkoholu. Podczas szarpaniny, jeden z nich przygniótł drugiego, tak że pękła mu kość udowa. Sprawa trafiła do policjantów z miejscowego posterunku, którzy przedstawili podejrzanemu w tej sprawie 28-latkowi zarzut karny uszkodzenia ciała. Pokrzywdzony 32-latek przechodzi teraz rekonwalescencję po urazie zdrowotnym. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze. Policjanci przypominają, że polski kodeks karny za uszkodzenie ciała przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z posterunku w Kołbieli przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu ciała cudzoziemca, który czasowo przebywał na terenie gminy Kołbiel. Mężczyzna trafił do szpitala po tym, jak doznał poważnego złamania nogi. Uraz miał być wynikiem kłótni z pobratymcem, też pochodzącym z Ukrainy, z którym miał wspólnie spożywać alkohol.

32-letni podejrzany został przygnieciony przez 28-letniego znajomego, który razem z nim przewrócił się na krawężnik. Stąd właśnie uraz, którego doznał pokrzywdzony.

Po analizie materiału dowodowego, 28-letniemu podejrzanemu, przedstawiono zarzut karny uszkodzenia ciała. Mężczyzna przyznał się do zarzucanemu mu czynu i dobrowolnie poddał się karze.

ea/dn

  • Policjant podczas czynności z 28-letnim podejrzanym o uszkodzenie ciała
Ładowanie odtwarzacza...