Wpadł z setką paczek papierosów na otwockim targowisku - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z setką paczek papierosów na otwockim targowisku

Data publikacji 17.05.2018

Cudzoziemcy pokątnie handlujący papierosami na otwockim targowisku nie mogą czuć się bezkarni. Oprócz policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości akcyzowej i ujawnianiem nielegalnej kontrabandy, otwockie targowisko jest systematycznie monitorowane przez policyjnych wywiadowców, którzy dokładnie przyglądają się i reagują, kiedy tylko zauważą, jak podejrzani „handlowcy” sprzedają papierosy bez polskich znaków akcyzy. Ostatnio w ręce wywiadowców wpadł 45-letni obywatel Rumunii. Jego sprawą zajmie się teraz Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.

Wywiadowcy z wydziału prewencji pełnili służbę w okolicy otwockiego targowiska. W pewnej chwili zauważyli mężczyznę, który podchodził do przechodniów, trzymając w ręku ciemną reklamówkę. Policjanci podejrzewali, że oferuje on do sprzedaży nielegalne papierosy, bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze podeszli do mężczyzny, przedstawili się, a następnie sprawdzili zawartość podejrzanej reklamówki. W środku znajdowała się prawie setka paczek papierosów. Żadna z nich nie miała polskiej akcyzy.

Właścicielem „trefnych” papierosów był 45-letni obywatel Rumunii. Mężczyzna trafił do komendy, gdzie zabezpieczono od niego wszystkie paczki.

Sprawą cudzoziemca zajmie się teraz Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie. 45-latkowi grozi kara grzywny.

ea/dn

  • Wywiadowca podczas czynności z podejrzanym o posiadanie nielegalnych papierosów