Chciał wyłudzić pożyczkę na podrobione zaświadczenie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał wyłudzić pożyczkę na podrobione zaświadczenie

Data publikacji 17.05.2018

Policjanci wydziału do walki z przestepczościa gospodarczą KSP zatrzymali 43-latka, który posłużył się podrobionym przez siebie zaświadczeniem o zarobkach, aby dostać kredyt w jednym z banków. Mężczyzna nie przewidział tylko, że realność przedłożonych przez niego dokumentów zostanie dokładnie zweryfikowana przez pracowników banku. Szybko okazało się, że Adam O. nigdzie nie pracuje i chce wyłudzić pieniądze. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W trakcie czynności stołeczni policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi ustalili, że 43-letni Adam O. próbuje wyłudzić pożyczkę. Mężczyzna pojawił się w banku i jego pracownikom przedłożył, jak się okazało fałszywe zaświadczenie o zarobkach i osiąganych dochodach.

Kiedy podczas sprawdzania w systemie, okazało się, że dokumenty zostały sfałszowane, pracownik banku powiadomił policjantów o zamiarze wyłudzenia pieniędzy przez 43-latka.  Policjanci, którzy pojawili się na miejscu zatrzymali Adama O. i umieścili w policyjnym areszcie. Mężczyzna odpowie za usiłowanie wyłudzenia kredytu.  Sąd może go skazać nawet na 5 lat więzienia.

ea