Dni SGGW z Policją - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dni SGGW z Policją

Data publikacji 19.05.2018

Każdego roku w połowie maja Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego organizuje na terenie kampusu Dni SGGW. Podobnie, jak w minionych latach, także i w tym roku, w pokazach, przygotowanych przez organizatorów dla mieszkańców Warszawy i okolic, wzięli też udział stołeczni policjanci.

W sobotę, 19 maja na odwiedzających czekali np. funkcjonariusze z Ogniwa Konnego Sekcji Konnej i Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP, którzy przygotowali specjalny pokaz umiejętności tych wyjątkowych policyjnych duetów. Zainteresowani pracą policjantów ogniwa mogli dowiedzieć się, że wśród zadań realizowanych przez nich jest np.: patrolowanie rejonów zielonych m.in.: parków, skwerów, lasów, plaż i innych miejsc, do których dojazd radiowozem jest dość utrudniony; zabezpieczanie imprez masowych, uroczystości oraz wizyt delegacji krajowych i zagranicznych oraz  typowa policyjna praca polegająca na zatrzymywaniu sprawców przestępstw i wykroczeń.

Odwiedzający mogli również zajrzeć na stoisko promocyjne KSP, w którym policjanci Wydziału Prewencji udzielali cennych porad, m.in. jak nie stać się ofiarą oszustw „na wnuczka” czy „na policjanta”. Dla młodszych uczestników przygotowano puzzle i tzw. koło fortuny, w którym można było sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań: w domu, w trakcie spędzania wolnego czasu, w środkach komunikacji miejskiej, w ruchu drogowym czy w sieci. Uczestnikom imprezy towarzyszył policyjny Borsuk, maskotka stołecznej Policji. Nieodłącznym elementem stoiska promocyjnego jest pokaz policyjnych środków transportu, najmłodsi i ich opiekunowie mają możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć na policyjnym motocyklu, w oznakowanym radiowozie lub na quadzie.

Dużą popularnością cieszył się również rozstawiony przez stołeczną „drogówkę” tor przeszkód z alkogoglami. Funkcjonariusze z Laboratorium Kryminalistycznego KSP z kolei opowiadali o kulisach swojej pracy związanej z zabezpieczaniem śladów kryminalistycznych, a najmłodsi uczestnicy imprezy mogli zabrać ze sobą do domu swoje odciski linii papilarnych. W trakcie pikniku zainteresowani cykliści mogli oznakować swój rower. Dużym zainteresowaniem, jak w latach ubiegłych, cieszył się też pokaz wyszkolenia psów policyjnych z Zakładu Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach.

Pracownicy Sekcji do spraw Doboru Kadr Wydziału Kadr KSP zachęcali natomiast młodych ludzi do wstępowania w przyszłości w szeregi policyjnej formacji. Informowali zainteresowanych o: procedurze rekrutacji, wymaganiach stawianych kandydatom, prawach i obowiązkach funkcjonariuszy oraz o zaletach policyjnej służby.

Na wszystkich uczestników Dni SGGW czekały także stoiska przygotowane przez poszczególne wydziały  tej uczelni. Każdy mógł wziąć udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez studentów. Na centralnym placu uczelnianego kampusu odbywały się pokazy i występy artystyczne uczelnianych zespołów. Zarówno dzieci, jak i dorośli z chęcią zaglądali do mini zoo, na pokazy różnych zwierząt.

 

podinsp. Anna Kędzierzawska

foto: kom. Ewa Szymańska-Sitkiewicz


 


 

  • Dni SGGW z Policją
  • Dni SGGW z Policją
  • Dni SGGW z Policją
  • Dni SGGW z Policją
  • Dni SGGW z Policją
  • Dni SGGW z Policją
  • Dni SGGW z Policją
  • Dni SGGW z Policją
  • Dni SGGW z Policją