Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani na gorącym uczynku usiłowania kradzieży z włamaniem toyoty

Data publikacji 23.05.2018

Czujność policjantów z patrolówki zaowocowała udaremnieniem kradzieży z włamaniem Toyoty RAV4 i zatrzymaniem dwóch podejrzewanych o to przestępstwo. W chwili interwencji w samochodzie był już wyłamany zamek, zapalone światła i wyrwana stacyjka. Jeden z mężczyzn był w środku auta, drugi jeszcze na zewnątrz. 30-letni Radosław N. i 32-letni Jarosław R. zostali zatrzymani na gorącym uczynku, funkcjonariusze zabezpieczyli samochód, którym najprawdopodobniej przyjechali podejrzani oraz narzędzia, które mogły posłużyć im do kradzieży z włamaniem. Decyzją prokuratury zostali objęci policyjnym dozorem.

Dochodziła 4.00 nad ranem kiedy  policjanci z patrolówki przejeżdżali ulicą Jugosłowiańską. Ich uwagę i czujność wzbudził mężczyzna stojący tuż za zaparkowaną toyotą, w której zapalone były światła. Funkcjonariusze zauważyli, że drugi mężczyzna siedzi w aucie. Kiedy stróże prawa zbliżyli się do samochodu zobaczyli, że w drzwiach jest wyłamany zamek i do tego wyrwana stacyjka. Na widok policjantów mężczyźni zaczęli oddalać się w różnych kierunkach. Dwóch z trzech bardzo szybko zostało zatrzymanych. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich latarkę, pilota bez kluczyka do toyoty, wkrętaki, krótkofalówkę. Ujawnili też samochód, którym mężczyźni najprawdopodobniej przyjechali. W nim też znajdowały się narzędzia mogące służyć do dokonywania kradzieży z włamaniem.

Sprawą zajęli się policjanci wydziału do walki z przestępczością samochodową, zabezpieczyli ślady, przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego, zgromadzili materiał dowodowy.  30-letni Radosław N. i 32-letni Jarosław R. usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem samochodu. W prokuraturze zdecydowano o zastosowaniu policyjnego dozoru wobec podejrzanych.

jw/mb

  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
Ładowanie odtwarzacza...